Nejlepší metoda je zadat souřadnice do listingu jako waypoint(y) typu final. Pokud listing ještě nemáte, tak si jej vytvořte, zatím nemusí obsahovat ani žádný text, hlavní jsou ty souřadnice které chcete ověřit. Pak stačí reviewerovi poslat odkaz na tento neaktvní listing, pomoci mailu v jeho profilu. Systém GC.com kontroluje kolize přímo nad nějakým listingem, bez ohledu na to zda je hotový či aktivní. Tento postup nám ušetří hodně práce, jinak bychom museli vyplnit pomocný listing ručně sami, tak prosím preferujte tuhle možnost.
Druhá, mnohem horší možnost, je poslat mailem rovnou souřadnice k ověření, ale toto řešení nám opravdu přidělává zbytečnou práci a tak prosím preferujte první možnost.
1) nejdříve je nutno obrázek nahrát na web (volba „Upload images“ v pravém menu) 2) v editaci listingu musí být zatržena volba „The descriptions below are in HTML“ 3) dále je potřeba znát alespoň základy jazyka HTML. Více lze najít zde
Pokud máš někoho kdo by keš rád adoptoval, tak stačí tomuto uživateli nabídnout keš k adopci pomocí následujícího odkazu. Bližší podrobnosti lze najít ve wiki
Nejdříve udělej přímo fotku keše a jejího obsahu, aby bylo vidět, že je keš dle pravidel řádně a viditelně označena a obsahuje všechny náležitosti, které musí dle pravidel obsahovat (zejména označený logbook a pravidla pro náhodné nálezce). Pak fotku, ze které je vidět, že keš je již uložená ve svém úkrytu (v ideálním případě by měla být na fotce společně s keší i GPS s viditelnými souřadnicemi keše), dále pak fotku okolí a přístupové cesty. Fotky musí mít reviewer proto, aby mohl posoudit, jestli je keš uložená v souladu s pravidly. Čím víc dokumentace uděláš, tím líp.
Pro zaslání fotek je nejvhodnější napsat log typu „Post reviewer note“ (RN) a pak nahrát fotky k tomuto logu volbou „Upload image“. Je nutné dát pozor, aby si fotky nenahral přímo do listingu (volba „Upload image“ v pravém menu nahoře), protože fotky nahrané do logu RN se automaticky smažou při publikaci, ale ty nahrané do listingu by tam zůstaly.
Postup pro nahrání k logu:
1) Zvol mapu pro keš nebo waypoint
2) Přepni se na fotomapu
3) Dej si pozor, aby se mapy (obvykle při největším zoomu), nepřepnuly do šikmého 3D pohledu nebo na StreetView, protože pak souřadnice neukazují na přesnou GPS pozici. U google map si navíc dej pozor na to, že spravný ukazatel GPS pozice je ta zelená šipka, nikoliv červený waypoint nejbližšího POI bodu.
Fotomapy jsou obecně přesnější než zaměření pomocí GPS a najdou uplatnění zejména ve městech a tam kde jsou v terénu vidět rozumné orientační body, podle kterých lze poznat, že souřadnice souhlasí s tím co jste naměřili v terénu. Ověření podle fotomapy byste měli udělat vždy, už jen proto, že vyloučíte chybu při jejich přepisu.